Pracovní pohovor v angličtině otázky a odpovědi

Ucházíte se o místo ve firmě, kde je třeba mluvit anglicky? V tom případě počítejte s tím, že vás může čekat i pracovní pohovor v angličtině. Jaké otázky čekat od zaměstnavatele, jaké fráze použít a na co nezapomenout?


Jak probíhá pohovor v angličtině

Nemusíte se bát toho, že by pohovor v angličtině probíhal nějak abnormálně. Má podobnou formu jako pohovor v češtině. Jediný rozdíl je to, že musíte být připraveni na komunikaci v angličtině. Tato věc by vás neměla příliš zaskočit, pokud se hlásíte na místo, kde je potřeba komunikativní znalost angličtiny. Na druhou stranu je pravda, že na některé pozice je třeba hlavně pasivní znalost angličtiny. V pohovoru se však komunikaci v cizím jazyce navyhnete. Až budete v horkém křesle tak se snažte co nejvíce vyvarovat používání češtiny, i když zjistíte, že daný personalista mluví česky.

 

Pohovor v angličtině probíhá v podstatě stejně, jako pohovor v češtině.

Jestli jste angličtinu dlouho nepoužívali a nejste si příliš jisti vaší znalostí, zajděte na kafe s kamarádem, který anglicky mluví. Stačí například před pohovorem absolvovat třídenní intenzivní kurz , kde po celou budete mluvit pouze anglicky jednoznačně se “rozmluvíte” a získáte jistotu v komunikaci. Můžete si také v kurzu před pohovorem připravit a procvičit několik otázek a možných odpovědí.

Potřebujete rychle připravit na pracovní pohovor v angličtině?

Stačí absolvovat tři pobytové dny opravdu intenzivní výuky angličtiny v luxusním wellness resortu a dále pak pokračovat už z pohodlí domova šesti týdny navazující telefonickou výukou a práci svých snů máte jistou.

Pohovor v angličtině

Jak už bylo řečeno výše, na některé otázky se můžete připravit předem, nikoliv ale na všechny. Až dostanete otázku, které nebudete rozumět, nepanikařte. Zeptejte se, jestli by vám otázka mohla být zopakována. Vždy je lepší se zeptat, než předstírat a poté odpovídat úplně špatně. S odpovědí také nijak nepospíchejte. Promyslete vaše slova před tím, než to na personalistu “vypálíte”. Dobrým způsobem, jak se na pohovor v angličtině připravit ještě více, je najít si konkrétní slovíčka, která se pojí s danou pracovní pozicí.

Otázky, na které se zeptat na pohovoru v angličtině


Pohovor se nerovná zkouška. Na pohovoru obě strany zjišťují, zda by jim vyhovovala spolupráce. Nebojte se proto mít na vašeho potenciálního zaměstnavatele otázky. Většinou tím personalistu potěšíte, protože ukážete váš skutečný zájem o pozici.

Inspirujte se například těmito otázkami:

  • If I Started Tomorrow, What Would Be My Top Priority? – Kdybych začal pracovat zítra, co by byla největší priorita?
  • What Improvements Do You Hope the New Hire Will Bring to This Position? – Jaká zlepšení očekáváte, že nový člověk na této pozici přinese?
  • 2. What Are the Top Two Traits Someone Needs to Excel at This Job?

Naopak od personalisty můžete velmi pravděpodobně očekávat některou z těchto otázek:

  • What do you know about our organization?
  • Why would you like to work with us?
  • What is you greatest strenght/weakness?
  • Why do you think you are good for this position?